"PLAATSMAN CONCEPT OF MANUAL THERAPY"

Zapraszamy na stronę: www.plaatsman-concept.com

AKTUALNE KURSY:

LUBLIN

16 - 18 pazdziernik 2017 (ETAP I)
  • Teoria terapii manualnej, praktyka oparta na dowodach, wnioskowanie kliniczne i techniki terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji kończyn górnych (kurs 3 dniowy)

19 - 21 pazdziernik 2017 (ETAP II)
  • Techniki terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji kończyn dolnych i techniki neuromobilizacji kończyn górnych i dolnych (kurs 3 dniowy)
UWAGA:
Etapy I, II, III i IV - kolejność dowolna.
Etap V - dostępny tylko dla osób które ukończyły wszystkie 4 etapy wcześniejsze.


Informacja i zapisy na kursy:

KINESIO-ELITE sp. z o.o.
mailowo: biuro@kinesioelite.pl
bądź telefonicznie pod numerem: 500 116 382Plaatsman logo


Plaatsman Concept of Evidence Based Manual Therapy

Ger Plaatsman MMT, MaSc, B, PT 1960, Holandia

Po ukończeniu studiów na Akademii Fizjoterapii w Amsterdamie Ger Plaatsman zaczął specjalizować się w fizjoterapii sportowej. Ze względu na zainteresowanie analizą nieurazowych kontuzji sportowych zdecydował się na specjalizację w dziedzinie terapii manualnej. Ger Plaatsman studiował pięć różnych metod terapii manualnej, w tym Maitlanda, Cyriaksa, McKenziego i Mulligana. Wreszcie ukończył międzynarodowe naukowe studia terapii manualnej w SOMT (Holandia), a Uniwersytet Brukselski (Belgia) przyznał mu jako jednemu z pierwszych Holendrów tytuł Master of Manual Therapy.
W 1988 roku Ger Plaatsman zaczął prowadzić kursy terapii manualnej dla Niemieckiego Towarzystwa Fizjoterapii (ZVK). W 1994 został zaproszony przez katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii (PTF), aby rozpocząć nauczanie terapii manualnej w Polsce, co doprowadziło do opracowania "Plaatsman Concept of Evidence Based Manual Therapy". Od tego czasu tysiące polskich fizjoterapeutów i lekarzy wzięło udział w jednym lub wielu prowadzonych przez niego kursach.

Słowa "evidence based" oznaczają, że cała teoria i praktyka opiera się na najnowszych badaniach naukowych. Koncepcja Plaatsmana to pierwszy w Polsce kurs terapii manualnej, który wychodzi z takiego założenia.

Kursy prowadzi sam Pan Ger Plaatsman, a nie asystenci. Lekcje są tłumaczone na język polski przez prof. dr Edwarda Saulicza z AWF Katowice.

Szkolenia odbywają się w różnych miastach Polski i składają się z czterech podstawowych kursów trzydniowych oraz jednego kursu specjalistycznego czterodniowego.Pliki do pobrania: